שרית עמיבר
אדמה מגע של טבע עיסוי כדים
אדמה מגע של טבע עיסוי כדים

 

הי אני שרית עמיבר

שואלים אותי הרבה פעמים מהיכן ההשראה ל"אדמה " לרוב אני עונה שרק רציתי תחושת טבע טובה, כמו החלוקים שמוצאים בכינרת בזמן שיושבים על החוף, החול הרטוב, אדוות המים מקיפות את כפות הרגליים היחפות. החיים בצד הטבע, נוף ילדותי אלו התחושות שרציתי להביא לעולם הרפואה המשלימה להחזיר עם כוח של הטבע את השלווה לאדם.
הילדות בצד הטבע  השאירה בי מגיל צעיר אורך חיים עם אהבה גדולה לטבע.
להתעורר על החול הלבן שעל החוף, מול הים הכחול של ימית, לשבת עם הרגליים בכינרת להרגיש את  הרוח ואת קרני השמש המחממות, נולדתי בדגניה על שפת הכינרת, אני זוכרת את ההליכה לקו המים הקרירים בקיץ החם. חלוקי הנחל היו חמים מהשמש או קרירים בתוך המים וזה הרגיש לי מרפא ונכון.

את התחושות הברורות שנשתמרו בזיכרוני ובגופי רציתי להחזיר את  אותו מגע של הטבע- אל עולם הטיפולים במגע. הרפואה המשלימה אספה אותי אליה ב1998 ומשם אני שואבת את ההשראה לעבודה ולראיית העולם שלי. מחזור החיים שלנו על הכדור מתחיל ומסתיים באדמה. מערכת של כלים שלובים של דאגה ותמיכה הדדית של הגוף מול הטבע, של האדם מול האדמה. בחלוף הזמן, העליות והמורדות של החיים משאירים בנו סימנים  להתנהלות שלנו כבני אדם. בגוף שקיבלנו מהטבע  יש משמעות  גדולה  לתזונה, לפעילות הגופנית ולהתמודדות עם לחצים של החיים המודרניים. רבים מהקשיים שאנו חווים נובעים מהנסיבות שנקרו בחיינו ולטבע איזון משלו.
תחושת המגע של החלוקים השונים בכינרת בישיבה ובשכיבה על החוף הטבעי, שלל האבנים הפזורות בכל רצועת החוף קוראות לנו לשכב עליהם ולהירגע כאילו אומרות לנו לנוח עליהם ולקבל טיפול שיאצו מהטבע. ככה נולד כד אשד נולדו כדי חלוקי נחל,
משם המשיך הרומן שלי עם כדי העיסוי השונים כי רציתי לשמר את המגע הזה.

את כד חול ים  כנראה הכרתי בילדות שלי על חוף הים של ימית , דיונות לבנות בוהקות בשמש, חוף ים תכלת מדהים שעליו גדלנו. כפות רגלי היחפות רצות על החול הלוהט והדריכה בחול הרטוב במים המרגיעים והצוננים שאחרי יום הליכה הרגלים היו נשארות חלקות ונעימות למגע.

אחרי ימית עברתי לדקל – מושב שיתופי בנגב המערבי  שם התבגרתי תחת השמיים הרחבים של הנגב. למדתי לאהוב את הנגב ולכבד את השקט של המדבר. בדיונות באזור חלוצה אפשר עוד לראות את עקבות של הרוח שהיא מלטפת את הדיונות ומשאירה תבנית של גלים, משחק של הרוח בחול שמתגעגע למים. המים מועטים בנגב הצחיח ומזכירים לנו את התלות שלנו במים שמאפשרים חיים. יצרתי כד גלים כדי להניע נוזלים ולהזרים את המים בגוף.

עם כל הכדים ביד הגיע התור של מעיין חשבתי על השמן ועל הדרך שהוא נמשך על הגוף בהתחלת טיפול בעיסוי, על חימום השמן והעברה שלו מהמכל אל ידיי ואל הגוף של המטופלים והמטופלות.  דמיינתי  שיהיה לי כד נובע שמן -לעיסוי שמנים . חשבתי איך הוא יתמלא וראיתי את זרימת השמן המאוזנת והרגשתי את השמחה ואושר בנביעה שמתאפשרת בטבעיות ובנוחות.

חשבתי איך צמחים משפיעים על החיים שלנו וכמה אנחנו מנצלים אותם לתעלותינו  ואיך אפשר למזער נזקים לסביבה? אולי כמה  עלים ופרחים יספיקו  לכמה טיפולים אז כתשתי במכתש ועלי  מעט עלים טריים של נענע, רוזמרין, פרחי לבנדר והוספתי שמן למחית שקיבלתי. השמן ספג אליו את החומרים והשמנים  שמצויים בצמח וקיבלתי תערובת  טרייה של שמן וצמחים מוכנים לשימוש באופן טרי ממש לפני הטיפול.

החלטי למזג את שתי התכונות לסט מעיין – כד נובע שמן ומכתש ועלי.

עכשיו יש לי 10כדים לטיפול והתחלתי להשתמש בהם על בסיס יום יומי בקליניקה. בקליניקה שלי אני טיפלתי במגוון שיטות מגע: שיאצו, רפלקסולוגיה, תאילנדי, טווינה ועיסויים.  בהתחלה שילבתי את הכדים בכל הטיפולים והתגובות היו:   " תעשי מה שעשית פעם שעברה.. "   ועכשיו אני מטפלת רק עם הכדים.

בעקבות הטיפול בכדים נוצרה שיטת טיפול " אדמה".  שפת הטיפול כוללת 10 פעולות  אפשריות וייחודיות לתכונות הכדים.  שיטת אדמה  פועלת על ארבעה רבדים בגוף ומניעה נוזלים בצורה ישירה ומועילה באמצעות הפעולות של הכדים על הגוף.

כמטפלת הרגשתי את ההבדל חשתי בפעם הראשונה שהחזקתי את כדי העיסוי.  אחיזה  קלה, טבעית ונוחה:  כף היד נחה סביב הכתר של הכד בטבעיות וככל שניסיתי את הכדים מצאתי יותר תנוחות אחיזה וכלן הרגישו מאוד טבעיות ונוחות לטיפולים ארוכים ולימים עמוסי טיפולים בקליניקה.

בטיפולים ראיתי את ההבדל על הידיים שפחות חשופות למים, למלחים של פילינגים , שמנים וקרמים  הן נשארות יותר יבשות ופחות אדומות ונוקשות. כשחום הכד התרכז בחלק התחתון של הכד ולא למעלה  בכתר. ככה יכולתי לטפל בכדים חמים מבלי לחשוף את כפות ידי לחום במשך שעות ארוכות.

היכולת להניע את הכד בכל קצב ולכל מקום שרציתי הייתה שינוי נהדר. הכדים שטו על הגוף ונטמעו בכל שקע וקימור בגוף מבלי לברוח מהיד, מבלי  לאבד את המומנטום או את הלחץ שרציתי להפעיל.  מצאתי יכולת לעבוד הרבה יותר חזק או הרבה יותר חלש ובלי מאמץ מיוחד. בנוסף  התאפשר לי לעבוד על 4 רבדים בטיפול אחד או להתייחס לכל רובד בנפרד ליצירת טיפול מתאים לכל סוגי המטופלים באשר הם.

שיטת אדמה נולדה כאשר הבנתי את האפשרויות הטיפול החדשות שטמונות בכדים, בהכשרות אני מלמדת את שיטת אדמה כשיטה בפני עצמה או כיצד לשלב אותה עם ידע מסורתי של טיפולי מגע .

עכשיו  אני שלמה לשתף אתכם במסע הכדים שעברתי ואשמח שגם אתם תצטרפו  לדרך.
אני מזמינה אותכם לבקר באתר אדמה לקרוא ולראות את הסרטונים והתמונות אשמח לענות על כל שאלה בנושא הכדים. צרו קשר כדי להזמין טיפול בכדים אצלי או לפי אזור מגוריכם ברשימת המטפלים באתר אדמה.
להתראות ושיהיה לכם יום מקסים ♥

בברכה,

שרית עמיבר

אדמה מגע של טבע

0546809070

sarit@adamma.info