כאב הוא הדרך של הגוף להגיד .. עד כאן.

השרירים תפוסים וכואבים, זו הדרך של הגוף לומר לנו שיש בעיה,

הוא מבקש שנעצור ונקשיב.
יש הרבה פתרונות למצב: מנוחה או  שיטות עיסוי אבל כאב לא צריך להיות חלק מהפתרון. אם הטיפול כואב או משאיר סימני טראומה חדשים, אתם לא בכיוון הנכון להחלמה. הסוד טמון בהבנה איך בנוי שריר ואיך אפשר לטפל בבעיה עצמה בלי ליצור בעיה חדשה. בפתרון נכון- הגוף לא יראה טראומה חדשה או כאב.


השריר בנוי מרבדים שונים של רקמות : רקמות ספוגיות עטופות ברקמות אלסטיות ואטומות. במצבים של התקררות או בעקבות מאמץ גופני, עומס מתמשך או טראומה, השריר מתכווץ ונועל בתוכו נוזלים. זו החסימה שיוצרת תסמינים של מצוקה של כאב.

כדי לשחרר את השריר אנחנו צריכים להרגיע את השריר ולהניע את הנוזלים הכלואים החוצה.

 

בעבר נהגו  להוציא נוזלים מהשריר ולנקז כלי דם בעזרת עיסוי אגרסיבי או כוסות רוח אלה מניעים את הנוזלים החוצה דרך העור במהירות ובבת אחת. תנועה הפתאומית של הדם בכח בכיוון מנוגד לזרימה מעבירה תאי דם רבים דרך רקמות מלווה בכאב ולרוב ניתן לראות טראומה בעור כתמים אדומים, שהופכים כחולים, לחומים והעור משנה צבע לצבע צהוב. סימנים אלו הם תוצאה של פירוק תאי דם המוגלובין
כדי שהגוף יחזור למצבו הטבעי נדרשים לגוף כ 10 ימי עבודה של תאי דם שתפקידם לנקות תאי דם מתים המסננים הטבעיים של הגוף – 1- טחול וכבד.

הנעת נוזלים רכה ללא כאב.

פתרון יעיל ללא כאב צריך לעבוד במקביל  למערכת העצבים ולעבוד עם כלים ייעודיים להנעת נוזלים בין הרקמות השונות. בשלב הראשון אנחנו מרגיעים את מערכת העצבים ואת המודעות לכאב בעזרת מדיטצית מגע. ובשלב השני בעזרת כדים יעודיים להנעת נוזלים אנחנו משחררים את החסימה ומפנים את הנוזלים הכלואים בלקצב ניקוז טבעי ומאפשרים לגוף לחזור לתפקד בלי ללא כאב או טראומה.