כדים מומלצים לעיסוי ספורטאים

הייחודיות של טיפול בספורטאים שונה משאר העיסויים ונובעת ממאפייני הגוף של המטופלים. לרוב מדובר באנשים עם שרירים מפותחים וחזקים מאוד שמתאמנים באופן קבוע וחושפים את הגוף למאמץ קיצוני ולפגיעות חוזרות ונשנות. והתופעות השכיחות אצל ספורטאים שונות משאר האוכלוסייה.

הרקמות והשריר סיביים וקשים יותר, רגישות השרירים ואופי הפציעות מכתיבים עיסוי לעתים עמוק יותר ולעתים מתמקד ברצועותת וגידים, כך שהעיסוי נועד למנוע פציעות ולאושש את הגוף לאחר פעילות.

מדובר בטכניקת טיפול ייחודית, המצריכה ניסיון רב, היכרות מעמיקה עם פעילות גופנית מצד המטפל והיכרות מעמיקה עם פיזיולוגיה, אנטומיה וכיו"ב.

לעוסקים בתחום אני יכולה להמליץ על שלושה כדים:

כד גלים, כד אשד וכד חלוק נחל.

לכד גלים יש שתי תכונות מעולות לספורטאים.

הראשונה :

אפשרות להניע את השריר לכל עומקו ולרכך שרירים תפוסים ועמוסים. בלחץ רגיל, המטפל מסוגל לרכך את השריר במאמץ קלל יחסית, לשחרר את הרקמות ולהניע את חומצת החלב אל מחוץ לשריר.

והשנייה: בלחץ קל הכד מפעיל את המערכת הלימפטית ומעודד הנעת נוזלים, שיקום תאים והמרצה של תהליך הריפוי.

כאשר משלבים את הכד בעיסוי רגיל ניתן לצמצם את זמן העבודה ואת ההשקעה בריכוך השריר ולהתמקד בהתאוששות הגוף והכנהה לקראת האימון הבא.

כד אשד עובד נהדר על גידים ורצועות שטחים קטנים בגוף המצריכים לחץ מקומי מרוכז, שלרוב לא קל לאצבעות המטפל, במיוחד לאורך זמן. ניתן לעבוד עם הכד בחום או בקור להשגת האפקט הרצוי.

כד חלוק נחל מאפשר הנעה עמוקה וחזקה של מסת שריר גדולה והרגעה של הגוף לאחר כניסה חזקה לאיזור מסויים .

נתנו את כד אצבעות לאורי הירש, מאמן בכיר בפילטיס וכושר פונקציונלי. אורי, בעל ניסיון רב בתחום, משתמש בכד באופן קבוע כדי לשחרר ולעסות את המתאמנים בזמן האימון. בכך הוא מצמצם את הפגיעה למינימום ומאפשר להם לרוב לחזור לפעילות מיידית.

כושר פונקציונלי ואימון הקטלבלס דוחס את הגוף ויוצר שריר סיבי וחזק במיוחד. הדגש באימון הוא על אימון ביציבה נכונה ו"פיצוי" עלל עבודה לא נכונה של הגוף הנוצרת עקב חוסר תשומת לב ויוצרת עומסים גדולים על חלקים בגוף, במיוחד על גידים ורצועות .

מאחר ואורי עובד שישה ימים בשבוע, הכד  מהווה תחליף להמצאות שונות כגון כדור טניס, שימוש בכף היד או במרפק ומאפשר לוו שליטה ודיוק בעבודה בהרבה פחות מאמץ.

אתם מוזמנים לפנות לאורי ולשאול אותו על התרשמותו מהשימוש בכד, וכמובן אני ממליצה בחום על שיטת האימון שלו שמשפרת אתת  כל מרכיבי הכושר ואיכות החיים הפעילה לאורך זמן.

אורי הירש – מכון איתנים קטלבלס הרצליה

אשמח לענות על כל שאלה בנושא. אתם מוזמנים להשאיר תגובה ואני אשיב בהקדם האפשרי

שרית עמיבר

אדמה – מגע של טבע

054-6809070